Edmílson

Kdo by neznal brazilského fotbalistu Edmílsona? On sám si však nikdy nepředstavoval, že by mohl být slavný. Později si uvědomil, že úspěchy v kariéře mohou nabízet velice málo v porovnání s tím, co pro něj má připraveného Bůh...

Nikdy jsem si nemyslel, že bych měl větší talent než ostatní. V dětství by mě nikdy nenapadlo, že bych se dostal až tak daleko. Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu slavný, že si zahraju na mistrovství světa nebo že budu hrát za Barcelonu… Chtěl jsem si jen něco vydělat v týmu Botafogo a pořídit rodičům nový dům. Když jsem v roce 1994 přešel do Sao Paula, začal jsem věřit, že budu moci získat nejen více peněz, ale i větší úspěch a slávu.

Vítězství na mistrovství světa se nedá vyjádřit slovy: emoce a dojmy jsou neuvěřitelné. Jedna věc je dostat se vůbec na mistrovství světa, další věc je hrát skupinu, ale hrát další vyřazovací zápasy a pak finále, to je úplně něco jiného. Tím spíš, když vyhrajete. Pamatuji si, že po semifinále s Tureckem jsem se schoval v šatně a plakal dojetím ještě víc než pak po vyhraném finále. Je to obrovský úspěch v kariéře.

Jsem ale přesvědčen, že veškeré naše úspěchy v životě, v rodině nebo v profesní kariéře zcela zanedbatelné v porovnání s tím, co nám nabízí Bůh: věčný život, život v plnosti, radosti a v pokoji. Všechno naše snažení o naplněný a smysluplný život je marné, pokud nemáme opravdovou zkušenost s Bohem.

Přečtěte si také Jak poznat Boha osobně.