Kaká

Kaká získal v roce 2007 titul fotbalista roku FIFA. V roce 2009 přestoupil z AC Milán do Realu Madrid, a to za sumu, která údajně překročila 70 miliónů Euro. Pomohl Milánu vyhrát italskou ligu a později i Ligu mistrů.

S Brazílií zvítězil v Poháru konfederací v letech 2005 a 2009. Byl také v mužstvu, které získalo titul mistrů světa v roce 2002, ale jako mladík se na hřišti objevil jen jednou jako náhradník. Byl v mužstvu Brazílie, které ve čtvrtfinále v roce 2006 prohrálo s Francií. I přes všechny úspěchy si živě vybavuje i několik utkání, která pro něj byla zklamáním.

„Porážka nás může naučit hodně o růstu, zkušenosti, může to být čas k zamyšlení. Je to těžké. Zažil jsem porážky, které můj život opravdu silně poznamenaly, jako bylo třeba utkání v Lize mistrů v roce 2005, kdy jsme vedli nad Liverpoolem 3:0, a nakonec jsme prohráli na penalty. Také jsem zažil porážku na Mistrovství světa 2006 proti Francii. Všechny tyto porážky mě poznamenaly.“

Kaká vyrůstal v křesťanské rodině, kde poznával křesťanské hodnoty. Hodnoty jsou jedna věc, ale proč tak bohatý a úspěšný fotbalista potřebuje Ježíše?

„Ježíše potřebuji každý den. V Bibli mi říká, že bez něj nemůžu dělat vůbec nic. Věřím, že bez Ježíše nedokážeme nic. Dar a schopnost hrát fotbal mám jen díky tomu, že mi je Bůh dal. Ježíš změnil můj život tím, že vím, že v konečném důsledku se dočkám vítězství, a tak mohu prožívat radost a úspěch. Nezáleží to na příznivých či nepříznivých okolnostech, kterými procházím, ale vím, že na konci mě čeká velké vítězství. To mi přináší velký pokoj, klid a štěstí, protože jsem si jist, že Ježíš má můj život pod kontrolou. Vím, že je jako otec, který pro své dítě nechce nic špatného, ale chce pro mě a lidi kolem mě – včetně mojí rodiny – jen to nejlepší.“

Přečtěte si také Jak poznat Boha osobně.